Modlitwa esseńska

23 List

Z Esseńska Ewangelią Pokoju spotkałem się już wcześniej, a ostatnio przeczytałem „Efekt Izajasza” Gregga Bradena. To zdumiewające jak (znów) starożytna wiedza przekazuje to, co dziś odkrywa najnowsza nauka. I tak jak staro-egipskie świątynie i wierzenia zdają się egzemplifikować teorię Wielkiego Wybuchu, tak esseńska modlitwa znakomicie współgra z mechanika kwantową.

Każda ewentualność istnieje (w mechanice kwantowej) jako potencjał, potencjalnie może się wydarzyć. To świadomość dokonuje wyboru spośród nieskończonej ilości możliwości i oto coś się staje. U Esseńczyków podobnie – właściwa modlitwa pozwala dosłownie tworzyć rzeczywistość i, jak pisze autor, musi być wysłuchana.

Bo modlitwa nie polega na klepaniu pacierzy. Pacierz został wymyślony po to, by wprowadzić wiernego w odpowiedni stan emocjonalny, czy może raczej pomóc mu w ten stan wejść. Nie jest „sztuką dla sztuki”, modlitwą samą w sobie. Emocja, myśl, uczucie. I wszystko jest możliwe. Zresztą jest tu zdumiewająca zgodność z buddyzmem tybetańskim. Podobno Esseńczycy dotarli i tam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: