Antropozofia i rasizm

23 Sty

Antropozofia jest światopoglądem rasistowskim. To fakt. Ale trzeba dobrze zrozumieć termin „rasizm” zanim się wyda wyrok, bo w atropozoficznym rasizmie nie ma niczego zdrożnego.

Czym różni się Europejczyk od mieszkańca Azji? Ma znacznie więcej wolnej woli. To dlatego każdy poważny wypadek w Europie ma jako swój odpowiednik katastrofę w Azji. Za każdego Europejczyka giną dziesiątki, albo setki Azjatów. W astralu musi być równowaga.

A więc antropozofia głosi wyższość rasy białej nad zółtą.

Tak, ale cóż stąd, skoro każdy z nas przychodzi wiele razy i inkarnuje czasem w Europie, czasem w Azji, czasem w Afryce itd. Poza tym wszyscy jesteśmy jednością. Cóż to więc za dyskryminacja. W istocie dyskryminacji nie ma żadnej, czasem inkarnujemy jako przystojni tancerze, czasem jako chromi debile. I nie ma znaczenia czy tu, czy tam, czy gdzie indziej.

Jedna tyko uwaga – w kontekście równowagi astralnej, każdy zamach fundamentalistów islamskich gdzieś z Azji przeprowadzony gdzieś w Europie to w gruncie rzeczy ludobójstwo na własnym narodzie… No, ale musieliby mieć wiedzę, żeby móc się nad tym zastanowić. A mają tylko ideologię.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: