Fałszywi bogowie

17 Gru

Iluż teraz jest proroków! Szkoda, że większość z nich w ogóle nie interesuje się tym, kogo reprezentują, czyje słowa, czyją „naukę” przekazują i w jakim celu. Pytam czasem kim są ci „my” których cytujesz, kto odpowiada na pytania, które zadajesz, kto i w jakim celu przekazuje ci proroctwa. I nic, żadnej refleksji.

To oczywiście nie znaczy, że manipulują nimi tak czy inaczej pojęte demony. Nie, czasem (często?) są to rzeczywiście przekazy (na prawdę) Istot Światła, ale nie o to teraz chodzi. Kiedy pytam kto to, czemu to służy (a staram się pytać neutralnie, z ciekawością tego, który chce się dowiedzieć) odpowiedzią jest najczęściej agresja.

Tymczasem wielu ekspertów, proroków tkwi nie tylko w błędnej (oczywiście z mojego punktu widzenia) tradycji, ale w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że tkwi. I nie interesuje ich żadna inna opinia, bo godzi w ich dogmat. I dotyczy to tak samo katolików, protestantów, neopogan i njuejdżów.

Fałszywi bogowie żywią się twoją energią. I nie oddadzą swojej fermy bez walki. Nie ma w tym nic dziwnego. Zresztą jak zdefiniować fałszywość boga? Który bóg jest fałszywy. Czy Bóg jest jeden? Jedna jest na pewno Jednia, cała reszta to już taki czy inny dualizm, a więc niedoskonałość. Czy bóg może być niedoskonały?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: