Krew Chrystusa

22 Gru

Na początek kilka faktów historycznych.

Po pierwsze według starożytnych siedzibą ludzkiej jaźni jest krew.

Po drugie mistyk św. Bernard z Clairvaux, doktor kościoła był prawdopodobnie najważniejszą postacią chrześcijaństwa w XII wieku (a pewnie nie tylko chrześcijaństwa i nie tylko w XII wieku). To on ułożył regułę cystersów, na bazie której powstała reguła Templariuszy, był też inicjatorem wyprawy Templariuszy do Jerozolimy, a zapewne też wypraw krzyżowych i powstania zakonów rycerskich jako takich. Wywarł ogromny wpływ na gotyk, znał się na świętej geometrii i był jej gorącym orędownikiem. Kładł duży nacisk na kontemplację.

Po trzecie Święty Graal, o którym już wspominałem bywa utożsamiany z kamieniem filozoficznym, a ormus jest substancją, która (upraszczając rzecz do nieprzyzwoitości) popycha człowieka gwałtownie w rozwoju, podnosi wibracje, daje dostęp do „wiedzenia wszystkiego o wszystkim” czyli do Świadomości Chrystusowej.

Po czwarte Święty Graal pierwotnie nie był przedstawiany jako kielich, ale jako kamień (z drogocennego złota oczywiście).

A więc to „naczynie na krew Chrystusa”, ten „kielich” w który Józef z Arymatei (czyli Jakub Sprawiedliwy) „zebrał krew Chrystusa” to w istocie ormus. A krew Chrystusa to Świadomość Chrystusowa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: